Dobří andělé se vydávají do EL: Kosicans ztratili existenciální souboj po drama

MONTPELLIER – Basketbalistky Good Angels Košice prohráli ve středečním zápase A-skupiny Evropské ligy na palubovce francouzského šampiona Basket Lattes Montpellier po dramatickém závěru 60:65. Na kontě tak mají už sedm výher z devíti zápasů av tabulce jim patří poslední šestá příčka s minimální šancí na postup do vyřazovací fáze soutěže.

Skóre duelu otevřela v 2. minutě domácí Godinová, no kapitánka Good Angels Žirkova odpověděla o minutu později přesným zásahem zpoza trojkové oblouku – 2: 3. V 5. minutě proměnila dva trestné hody Langhorneová a Hoštka vyhrávali o tři body – 4: 7. Montpellier v 7. minutě otočil po dvoubodovým zápisu Halmanovej (12:11) a stejná hráčka stanovila rezultuje úvodní desetiminutovce na 16:16. V 14.Minuty domácích hráčů se podařilo odrazit na rozdíl od čtyř bodů (25:21) a po třech O’Hee o minutu později také v 28:23. Stejný hráč se také podařil vstřelit za 17 minut a domácí tým vyhrál 33:26.

Na začátku 18. minuty zvítězil Montpellier dvoumístný rozdíl, když znovu podal pravou ruku triadentnímu oblouku O’Hea a 38:26 následoval Ayayi přesně po dvou bodech. První polovina hrála francouzský tým v poměru 39:26. Druhá hra byla hrána Good Angels. Minuta opravila Langorneovy dva body na osm bodů – 40:32. O pár vteřin později přidala Zirka tři a Krivaceviče se v 25. minutě upravila na 42:39.Do konce třetích deseti minut však francouzský tým přidal na turn a skóre zažilo 55:45. V 32. minutě zaznamenala trojku hostující oblakovém (55:48) a Good Angels se vrátili do hry o dvě minuty později, když se prosadila Krivačevičová – 57:53. Přibližně čtyři a půl minuty před koncem souboje byla také cílena Zirková, na kterou Bass odpověděl dvěma body. Na rozdíl jednoho bodu snížila trojkou Rodgersová a střelecky aktivní Žirkova naklonila misky vah na stranu košického týmu – 59:60. V dramatickém závěru se však štěstí přiklonilo na stranu domácích frozen postel hráček, které zvítězily 65:60.

Valéry -demort (trenér Montpellieru): “První poločas jsme odehráli na solidní úrovni.Ve třetím čtvrtletí však moji hráči přestali agresivně a postrádali hodně nárazů. Nakonec jsme vyhrál, ale nehráli jsme dobře. Mohli jsme to mít jednodušší, ale situaci jsme si zkomplikovali. “

Maroš Kováčik (trenér Košic): ” V prvním poločase nám nefungovala defenziva, ale Po změnách se ve druhém poločase zlepšil. Jsem na náš tým hrdý i přes to, že jsme nehráli. Neudělali jsme dobré rozhodnutí v útoku na konci zápasu. “

Daniel Jendrichovský (generální manažer Good Angels Košice): ” Myslím, že první čtvrtina byla Z naší strany. Bylo to posledních pět minut prvního pololetí, kdy jsme hráli v 0:11 a chyběli jsme konec hry a trochu štěstí na konci.Myslím, že soupeř nebyl tolik lepší, aby měl v poločasu 13 bodů. V druhém dějství jsme výborně bránili, dostali jsme se do duelu a ve třetí čtvrtině dal Montpellier tři trojky a právě ty jejich udržely ve hře, protože v té době jsme byli jednoznačně lepším družstvem. Přestože jsme hráli 10 bodů, otočili jsme situaci ve svůj prospěch dvě minuty před koncem zápasu a zamířili jsme k 60:59. Škoda zpackané koncovky, protože dokázali dát lehký koš, odpověděli jsme pěknou akcí, ale Teja oblakovém z pod koše přehodila. Soupeř dostal těžký koš v poměru 63:60 a museli jsme riskovat tříbodový výstřel. Nakonec jsme ušklíbl a Godin dal výsledek. Nemyslím si, že by vyhrál lepšího soupeře, ale je mnohem šťastnější. “