Gáboríkovův spoluhráč už není za Kings: Vojnov po zatčení říká návrat do Ruska!

LOS ANGELES – Ruský hokejista Vjačeslav války se bude z vězeňské traumatu léčit v rodné zemi. Obránce Los Angeles Kings necelé dva týdny poté, co si odseděl trest za loňské napadení partnerky Marty Varlamovovej, oznámil, že se vrací do Ruska.

Valecna čekal přistěhovalecký soud a hrozilo mu vyhoštění z USA. “Informoval jsem vedení Národní hokejové ligy, hráčské asociace i Los Angeles Kings o mém úmyslu. Omlouvám se všem, koho moje situace nějakým způsobem zasáhla. Organizaci Kings i hráčům přeji do budoucna jen úspěchy,” napsal v oficiálním prohlášení.Podle několika zahraničních odborníků je možné, že Vojnov se nevrátí do NHL.

V Torrance připustil, že se dopustil vážného zranění ve vztahu k Varlamově. Soudce přijal jeho prohlášení a dal hráči 90 dnů odnětí svobody a tříletý stav. Pokud Vojnov obvinil svou ženu za dobu trvání trestu, čeká na něj dalších 364 dní za mříží. Ale byl by mnohem více potrestán, kdyby byl odsouzen ve stejné kategorii za zločin, mohl sedět až devět let.

Vojnov byl oficiálně pozastaven jeho klubem a vedením NHL v průběhu celého procesu.Králové, kde také hraje slovenský útočník Marián Gáborík, ho pozastavil před zraněním mimo obvyklý hokejový trénink. Začátkem roku udeřil Achillu a musel v březnu podstoupit operaci. Voják, dvojnásobný vítěz Stanleyho poháru, obvinil v létě útok Marty Varlamova. Nechtěla žalovat hokejistu a ani v jeho případě ani nevypovídala, ale soudce v první polovině prosince rozhodl, že proti hráči existuje dostatek důkazů a začal proti němu žalobu. Vojnov měl napadnout partnera v domě v Redondo Beach v loňském říjnu a způsobil mu zranění v oblasti obočí, tváří a krku. Podle obžaloby udeřil, rozbil se a nasál do televizního přijímače. Po incidentu ho policie zatkla.Podle svědectví její zdravotní sestry Varlamová připustila, že hokejista ji poprvé neublížil.