Hrbatý nečekaně zdolal Robredo

MONTREAL – Slovenský tenista Dominik Hrbatý postoupil do osmifinálové 3. kola dvouhry na turnaji ATP Masters Series Rogers Cup presented by National Bank (dotace 2,45 milionu USD, tvrdý povrch decoturf) v kanadském Montrealu.

devětadvacet & auml; ťročn & yacute; Bratislavčan, 32. ve světovém žebrem & iacute; čku, v stredaj & scaron; em setkat & iacute; 2. kola nečekaně sv & iacute; těžil nad sedmým nasazen & yacute; m & scaron; panielom Tommy Robredo hladce 6: 2, 6: 4. I & scaron; lo o premi & eacute; rov & yacute; s & uacute; boj držitele & scaron; esti singlů & yacute; ch titulů s v & iacute; ťazom minulot & yacute; ždňov & eacute; ho antuka & eacute; ho turnaje v polském Sopotech.Spousta & eacute; ho s & uacute; perem mezi 16 nejlep & scaron; & iacute; mi bude postupuj & uacute; ci ze stredaj & scaron; ího setkání devátého nasazen & eacute; ho Američana Jamese Blakea (nad Slov & aacute; kom m & aacute; v bilanci vz & aacute; jemn & yacute; ch s & uacute; bojů převahu 1: 0 ) s b & yacute; Valou světovou jedničkou Lleyton Hewittem (Austr & aacute; lčan vede 2: 0). Spousta & yacute; již nyní m & aacute; v Montrealu jistotu 75 renkingu & yacute; ch bodů a & scaron; ECU na 25 000 USD.

& uacute; raduj & uacute; ci slovensk & yacute; Tenista roku, kter & yacute; 4.září podst & uacute; pi oper & aacute; ci dlouhodobě probl & eacute; mov & eacute; ho prav & eacute; ho lokte, v prvním dějství proti Robredo ztratil podání ve třetím gamu, ale pak proměnil v & scaron; echny tři brejkbaly, kter & eacute; měl do konce tohoto dějství. & Scaron; panielovi už neposkytl žádnou pr & iacute; ležitosť na obrat a vyhrál 6: 2. Ve druhé části unikl slovensk & yacute; tenista na 2: 0, takže táhl & scaron; n & uacute; ru sedmi z & iacute; skan & yacute; ch gemů, ale pak prohrál svůj servis a čelil i stavu 3: 4 při podán & iacute; 25-ročn & eacute; ho rod & aacute; ka z Hostalricu. Okamžitě v & scaron; jestliže vyrovnal a nabýt & uacute; psychické & uacute; v & yacute; hodu využil na rozhoduj & uacute; ci brejk v desáté hře.

Na hlavním okruhu ATP spousta & yacute; v pondělí v Montrealu v 1.kole proti rovněž Nenasazena & eacute; mu Němci Philipp Kohlschreiber (37. v renkingu) vyhrál po prvn & yacute; jednou od dub & iacute; lov & eacute; ho události v marocké Casablance a v r & aacute; mci s & eacute; fie Masters pouze druh & yacute; kr & aacute; t v tomto roce (na & scaron; IEST turnaji). Předtím & yacute; m pro & scaron; el & uacute; vodn & yacute; m kolem v dub & iacute; li v Monte Carlu. Kromě německé I. bundesligy si mezitím prip & iacute; sal jen dva triumfy na challengerový & uacute; rovni proti Čechům Janu Mertl a Janu M & aacute; & scaron; ky nefiguruj & uacute; cim v horní stovce poč & iacute; tačů & eacute; ho pořadí. Na kanadské s & uacute; části AMS & scaron; startuje po & scaron; IEST jednou.Předloni se pr & aacute; ve v Montrealu probojoval do & scaron; tvrťfin & aacute; le, což je jeho maximem ze země “javorů & eacute; ho listu”.

Dvouhra – 2. kolo:

Dominik spousta & yacute; (SR) – Tommy Robredo (7- & scaron; p.) 6: 2, 6: 4