Kuzmin skončila čtvrté, pokud střílí, takže má zlato

BRATISLAVA. Po polovině závodu byla Anastasia Kuzmínovo bezpečně první. Na její běžeckou formu většina soupeřek nemá, pokud střílí bezchybně, je první. Ztrácí pouze na střelnici.

O medaili ji na mistrovství světa připravili dva nepřesné výstřely ve dvou posledních položkách. Trenér: Je to povzbuzení

“Nasťa podala vynikající, perfektní výkon, byla maximálně soustředěná, koncentrovaná. Nemám jí co vyčítat. Dva vadné výstřely jdou na vrub měnícímu se větru na střelnici. Běžecké patřila mezi nejrychleji, “řekl Kuzmínovo trenér Juraj Sanitra pro RTVS.

“Můžeme být velmi spokojeni s tím, co předvedla.Je to povzbuzení před dalšími závodem. “

Na bronzovou Ukrajinka Valentinu Semerenkovú chybělo Kuzmínovo necelých třináct sekund. Další tři Slováci se včera nedostali ani mezi top 40.

Čtvrté místo je nejlepší slovenský výsledek na biatlonový MS od roku 2011. V Chanty-Mansijsku tehdy vybojovala právě Kuzmínovo bronz ve sprintu. Z mistrovství světa má 28letý ruský rodák dvě medaile. Třetí titul má Bergerová

Suverénní byla opět Norka Tora Bergerová. Ze čtyř startů na Novém Městě získala nejen rychlostní závody. Vzala jim stříbro a přidala jí tři tituly na světové titulky.

Norština má vynikající brokovnici. Včera nebyl ani jeden cíl.Celkem 60 výstřelů prošlo pouze čtyři rány venku.

Naši biatlonisté se v předchozích šampionátech nepodařili. Problémy byly při natáčení. Janka Gereková udělala šest trestů za střelu. Kuzmin měl navíc úsměv. Právě v prvních závodech přilnul kazetu do pušky a ztratil více než třicet sekund.

Ženy čekají na MS ještě s závodními a štafetovými závodními disciplínami. Ve čtvrtek mistrovství pokračuje v vytrvalostních závodech mužů (od 17:15). Výsledky

1. Tora Berger (NOR) 44: 52,5 min (0 minut),