Ottawa a Montreal nabídli rvavý šou, rozhodčí rozdali 256 trestných minut

OTTAWA – Hokejisté Ottawy porazili v třetím čtvrtfinálovém zápase play off Východní konference NHL Montreal vysoko 6: 1 a ujali se v sérii vedení 2: 1.Senators rozhodli čtyřmi góly v třetí třetině, ve které soupeři utekli z 2: 1 na konečných 6: 1.

Jednoznačný průběh závěrečné části vyústil do množství bitev a rozhodčí jen v této pasáži rozdali 206 trestných minut, přičemž devět hráčů bylo vyloučených do konce zápasu.Celkově udělili 256 trestných minut.Hráči Montrealu si odpykali 129 a Ottawy 127 minut.

Kapitán Ottawy Daniel Alfredsson musel duel dohrávat na postu obránce, protože tým neměl po vyloučení k dispozici potřebný počet zadák.

Útočník Senators Jean-Gabriel Pageau přišel v zápase o zub, ale radoval se iz premiérového hattricku v NHL.