Poprad sebral v poslední vteřině, Kosicané zachránili Sojčíka dokonalým otočením

POPRAD – Hráči HK Popradu zvítězili v pátečním domácím zápase úvodního kola nejvyšší slovenské hokejové soutěže Tipsport Ligy 2015/2016 nad HKM Zvolen 3: 1. Domácí byli v pozici jemného favorita, ale stále mělo jít o vyrovnaný zápas.

Do 5.Min doma se ujal vedení, když jeho bratr Branislav skóroval po brance Richarda Rapaca. Na začátku druhé třetiny v 23. minutě byla Rafačovova role změněna, tentokrát byl Richard zařazen do střelnice. V 45. min vykřesal jiskřičku naděje pro Zvolen Puliš, naděje hostí však pohřbil v 52. min L. Paukovček, který zvýšil na průběžných 3: 1. Paukovčekov přesný zásah byl nakonec vítězný, protože hosté sekundu před uplynutím řádné hrací doby snížily Klímou na konečných 2: 3.

Oba soupeři se V sezoně 2014/2015 se setkala také ve čtvrtfinále.Vzrušení série bylo potom poraženo pro Popradčania, triumfovalo 4: 3 v zápasech.

Na začátku druhé hry šance na družstvo byly obráceny na obou stranách, ale oba brankáři si udrželi své týmy. Byl to první, kdo udělil 26 minut Riečický, který nedokázal přesunout Žilinčany doleva a Žilina skóroval 2: 3. Z 33 minut byly “vlci” Žiliny k dispozici více než 100 sekund s výhodou pro dva hráče. Neposlušnost košců potrestala druhou před návratem prvního trestu Sojčíka Drevenáka a upravila na 2: 4.Na konci druhého dvacetiminutového košického družstva nepoužila hru dvou hráčů. Kosicean vyšel z třetí hry poté, co jeho soupeř stlačil svou obrannou třetinu. Po několika pokusech o střelbu se Sojčík konečně ujal vedení, které odnesl z Češíkova díla – 3: 4. V 47. minutě Hrnka nedokázal skončit, ale Tomek neváhá a brání svůj tým. O čtyři minuty později porazil domácí tým Cebak, brankář Žilina ukázal dobrý výstřel a skóre se stále nezměnilo. Žilinci odpověděli v 53. minutě Róbert Hunu, ale Riečický vstřelil pravý roh.Domácí fanoušci se dočkali vyrovnání na 4: 4 už o minutu později, když si zpoza branky nakorčuľoval Sojčík a střelou mezi betony rozjásal tribuny. Do konce třetí třetiny už gól nepadl a na řadu přišlo prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Košic Šoltés.

Páteční setkání úvodního kola nejvyšší slovenské hokejové soutěže Tipsport Ligy 2015/2016 mezi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany nabídlo zajímavé osemgólové divadlo s vítězným koncem pro hosty. Ti si v průběhu úvodní dvacetiminutovky vypracovali dvoubrankový náskok, ale domácí ještě do první přestávky vyrovnali skóre na 2: 2. Rozhodující z hlediska konečného výsledku byla prostřední část hry, kterou Piešťany vyhráli 3: 1. Třetí třetina už divákům na tribunách nenabídla žádnou změnu skóre.Rozdílovým hráčem v dresu hostí byl útočník Jozef Balej, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Hokejisté Dukly Trenčín vstoupili vítězně do nového ročníku nejvyšší slovenské soutěže Tipsport Ligy 2015/2016. V pátečním domácím zápase 1. kola zdolali hráčů MHC Martin 3: 1. Skóre setkání otevřel v II. třetině Martinčan Surovka, “vojáci” však odpověděli dvěma přesnými zásahy – během tří minut se prosadily Němec a Drgoň. V závěrečné části hry oslabil šance Martina na bodový zisk Richard Pavlikovský, jehož přesný zásah uzavřel brankový účet zápasu.

Trenčín: Chábera – P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Hatala, M. Zaťko, Holenda, Drgoň, Trefný , Nechala – Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič – Vozdecký, V.Němec, Ölvecký – Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš – M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec

Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačík, Jáchym, Trávníček, Tomáš Varga – Surovka, Špirko, Tibor Varga – Poliaček, Murček, Pokrivčák – Jokély, Dírer, Kokavec – Kabacam, Jurášek, Rzavský

Skalica: Romančík – Barák, Jaborník, Durak, Jan Novák , Polata, P. Horváth, Zukal, Opalek – Mickievics, R. Školiak, Komínek – M. Svoboda, I. Rachůnek, Brendl – Lantos, Studenič, K. Jass – Brodek, Kovalovský, M. Trenčan

Piešťany: Rybář (48. – 50. Košarišťan) – Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, krotí, hluchým – Belluš, P. Stantien, J. Šimíček – M. Filo, Holovič, J . Ručkay – Balej, Branco, K. Kučera – Tibenský, J.Tomčák, Hrehorčák

Košice: Riečický – Štrbák, T. Slovák, E. Šedivý, Philipp, Pavouk, Cebák, Macejko, Bortňák – Jenčík, P. Bartoš, Hrnko – M. Bartánus, Suja, Bicek – Sojčík, Cesik, Lelkeš – T. Hričina, Boltun, Šoltés

Žilina: T. Tomek – Grman, Kural, Hochel, Makovský, Hořava, M. Leško, A. Lipovský, Niník – D. Rehák, Róbert Huna, Richard Huna – R. Konečný, Bulík, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – J. Kubiš, E. Švec, Schroner

Poprad M. Kostúr – Ťavoda, R. Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka, Gaborčík – Hvila, L. Paukovček, Bartečko – Štrauch, sike, Kroták – B. Rapace, R. Rapace, T. Török – Bajaruns, O. Rusnák, Števuliak

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habsuda, F. Fekiač, Hataš, L.Pokovič – Puliš, Brabenec, Semorad – Škvaridlo, Klíma, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Pavel Paukovček, trenér Popradu: “Podali jsme v zápase disciplinovaný, kolektivní výkon. Zápas jsme vyhráli v oslabeních. Kromě toho, že jsme se ubránili, jednou jsme i skórovali. Dnes to byl výkon týmu podpořen spolehlivým brankářem. vyhráli jsme zaslouženě.”

Andrej Podkonický, asistent trenéra Zvolena: “Bylo vidět, že je to první zápas sezóny a hrajeme venku. Domácí zaslouženě po první třetině vedli. Ve druhé části nám pomohli přesilovky zlepšit Hra, ale nevycházeli jsme z ní a na druhou stranu jsme shromáždili. Musíme zlepšit efektivitu ve hrách o síle, tam jsme měli hluché momenty.Dokonce ani jsme stříleli na jednu minutu. To rozhodlo, že dnes odjíždíme bez bodu. “

Peter Oremus, trenér Košic: ” Vítězství těší, ale dostat tři góly v oslabení a dát jeden V elektrárně existují věci, které se nemohou stát. Byly chvíle, které se nedají opakovat v neděli.

Milan Jančuška, trenér Žiliny: “Velmi náročné setkání, . Za stavu 4: 3 pro nás jsme šli tři na jednu a my jsme ne. “