Sázky Montpellieru potvrzeno, přítelkyně Karabatic se přiznala

PAŘÍŽ – Olympijský vítěz v dresu Francie Nikola Karabatić i jeho bratr Luka jsou mezi devíti hráči Montpellieru, kteří jsou vážně podezřelí z ilegálního sázení. Prohlásil to prokurátor s tím, že v případě prokázání viny jim hrozí test odnětí svobody až do výše pěti let a pokuta 75 000 eur.

Podle prokurátora Brice Robina se na květnový duel francouzské nejvyšší soutěže mezi Montpellier a Cesson- Sevigne přijali sázky v celkové sumě 87 880 eur, což je 40-krát více než běžně na podobný zápas.Většinu sázek podali sázející týž den av přibližně stejnou dobu a 99,94 procent z nich bylo na poločase triumf outsidera Cesson-Savigné.

< p> Hráči by se nyní měly postavit před soudce a čelit obvinění ze “sportovní korupce” a podvodu. Někteří házenkáři Montpellieru Agglomeration si skutečně vsadili na zápas svého klubu, ale protože v zápase nenastoupili, vyvození trestní odpovědnosti je u nich vyloučeno. Tvrdí to právní zástupce Luku Karabatic, jehož partnerka Jeny Priezová přiznala, že na popud mladšího z bratrů Karabatičových skutečně uskutečnila sázku na duel.

“Priezová spolupracovala s policií od prvních minut výslechu a přiznala uskutečnění sázky.K tomu však, aby to mohli mít na starosti orgány spravedlnosti ve Francii, muselo by dojít k ovlivnění dění v zápasu. Protože žádná manipulace nenastala, z právního hlediska nelze dokazovat dále nic. Nejsou to podvodníci, nic nebylo zmanipulované z jejich strany, “ tvrdil Eric-Dupond Moretti po prvním dni výslechu hráčů a jejich blízkých policií.

Podle více francouzských médií však několikatisícovou sázku má na “Rovas” i známější bratr Nikola, který měl zase přimět své příbuzné k sázení.

i přesto, že v zápase Karabatičovci nehráli, sporná zůstává morální rovina sázení na zápasy vlastního týmu.Své stanovisko k věci musí zaujmout mistrovský klub i Francouzský házenkářský svaz a ve hře může být zastavení klubové i reprezentační kariéry některých hráčů. Situace je delikátní i proto, že reprezentanti “galského kohouta” se po obhajobě olympijského titulu v Londýně staly národními sportovními ikonami.

“Přisuzujeme těmto hráčům mnohem více vlastností, než ve skutečnosti mají. tolik se mluvilo o inteligenci Nikoly Karabatic a nyní se zachoval jako malý chlapec.Za 10 000 eur postavil do rizika celou svou kariéru…” vyjádřil se pro Le Midi Libre Daniel Constantina, který byl trenérem francouzské reprezentace od roku 1985 do 2001.

Kluboví představitelé Montpellieru zatím žádného hráče nesuspendovali ani nepropustili, pohrozili však tvrdými sankcemi vůči všem zainteresovaným.

“Pokud se prokáží vážně obvinění , tresty budou tvrdé, “ řekl prezident Montpellieru Remy Levy. Francouzská policie v souvislosti s kauzou zadržela spolu 17 lidí, z toho až 10 hráčů mistrovského Montpellieru z minulé sezóny.