Tomáš Tatar prozradil tajemství úspěchu v AHL

GRAND RAPIDS – Tomáš Tatar (22) se s Americkou hokejovou ligou rozloučil v minulých dnech vítězstvím v soutěži i individuální trofejí pro nejlepšího hráče play off. Mladý hokejista prozradil, že život hráče AHL není tak jednoduchý, jak by si člověk mohl představovat. Přestože kluby hrající tuto soutěž jsou farmami slavných klubů NHL, na zápasy po celé Americe hráči cestují autobusy. Co bylo tedy receptem úspěchu Grand Rapids Griffins ve finálové sérii?Na šestý finálový zápas vycestovali letadlem Detroit Red Wings!

” Velmi nám to pomohlo.Namísto deseti hodin v autobuse jsme letěli jen hodinu, “ hovoří v rozhovoru pro deník Sport stříbrný medailista z loňských mistrovství světa.

< / div>

Tatar, který odehrál letos několik zápasů za Detroit Red Wings a který má již údajně slíbené místo v kabině červených křídel, připustil, že v letadle byl již mazákům a nemusel obsadit nepopulární místa vpředu: “Jelikož na místech vzadu sedí největší hvězdy prvního mužstva, alespoň na tyto lety jsem si dopřál jejich pohodlí a vcítil se do jejich kůže.”

Tatar by chtěl už co nejdříve oslavit titul v AHL doma v Dubnici, na Slovensko by měl přiletět už dnes.Jeho sezóna byla vskutku výjimečná, protože v ní oblékal až tři dresy: Piešťan, Grand Rapids i Detroitu. Celkově odehrál ve třech soutěžích neuvěřitelných 109 zápasů, skóroval 48-krát, přidal k tomu 55 asistencí.

“Je unikátní cítit se jako vítěz ligy. A určitě je jedno, jestli to je v AHL, KHL, NHL nebo druhé slovenské lize. Vítěz je vždy jen jeden. Je to něco speciálního a jsem velmi rád, že jsem mohl být součástí tohoto vítězného stroje, “ prozradil v rozhovoru Tatar.