Triumf Hossy s Handzuš zastínily nepokoje: Oslava v Chicagu se změnila na chaos

CHICAGO – Oslavy se změnily v nepokoje! Zatímco v Bostonu, kde Blackhawks získali letošní Stanleyův pohár, střežili halu policisté a nic závažné se tam nedělo, v Chicagu museli muži zákona zasahovat proti davu fanoušků. Příznivcům týmu Mariána Hossy a Michala Handzuš se policejní praktiky nelíbily, a tak atakovaly strážců na koních plechovkami od piva. Několik tak dooslavovali vítězný večer za mřížemi.

Situace tak trochu připomněla nepříjemné momenty, když právě Boston získal Stanley Cup v kanadském Vancouveru.Tam tisíce rozhořčených fanoušků ničilo vše, co jim přišlo pod ruce – včetně aut i budov. V Chicagu sice v noci nedošlo k výrazným materiálním škodám, temperament fanoušků však překvapil.

Paradoxem je, že Boston se po porážce v šestém zápase finále výtržnostem vyhnul.Přestože TD Garden – domácí stadion “medvědů” Zdeno Chára, byl obklopen policejními jednotkami, většina z nich akorát ukazovala cestu pro fanoušky Blackhawks, aby nedošlo ke zbytečným konfliktům. “Byl jsem překvapen kolik lidí bylo milých a zdravilo se s fanoušky Chicaga, když vycházeli z haly,” popsal situaci v Bostonu jeden ze svědků pro portál Boston.com.

Ještě v noci místního času, kdy se v centru Chicaga začala situace uklidňovat, do města dorazili oslavující hokejisté .Michal Handzuš vyšel z letadla jako “nosič” Stanleyova poháru. Chicago však zažije i oficiální průvod městem. Ten bude podobný jako v roce 2010, kdy získali nejcennější hokejovou trofej naposledy. Uskuteční se pravděpodobně v pátek.

Nepokoje v centru Chicaga: