Vitalij Kličko obhájil titul WBC, Němec Charro vydržel čtyři kola

MOSKVA – Vitalij Kličko (41) v Moskvě obhájil titul těžké hmotnostní kategorie organizace WBC.Německého vyzyvatele Manuela Charro (27) zdolal technickým knokautem po čtyřech kolech, kdy ringový rozhodčí po komunikaci s lékařem ukončili souboj pro velké krvácení z hlavy.

První kolo přineslo tradiční” oťukávací “box, ale větší aktivita byla na straně ukrajinského šampiona.Charro před ním pouze ustupoval a nedařilo se mu zasáhnout soupeře. Nejaktivnější byl až po gongu, za což se však hned omluvil.

V druhém pokračování dokonce vyzýval Klička k úderům, což Vitalij s radostí využil. Pár úderů však uštědřil i Němec, ale většinou se bránil s rukavicemi na tváři.A těsně před druhým gongem přišlo první počítání, když Charro skončil na podlaze.

Až ve třetím kole se o aktivnější box snažil i vyzyvatel, ale Kličko si ho držel na distanc.

Ve čtvrté trojminútovke už byl německý boxer pořádně zkrvavený rozhodčí souboj navzdory velkému nesouhlasu a protestům Charro ukončil.

Nakonec si však po ošetření podal s Kličkem ruce a dokonce si společně v ringu zažartovali.

Pro již legendárního Vitalije Klička to byl možná poslední zápas, protože kandiduje do parlamentních voleb na Ukrajině av případě úspěchu plánuje s boxem skončit.Přemožitele nenašel od roku 2003 a získal již 45. triumf v 47. zápase. Jeho mladší bratr Vladimir vlastní mistrovské opasky ve verzích IBF, IBO, WBA a WBO.

Charro utrpěl vůbec první prohru v profesionálním ringu, dosud vyhrál 21 duelů (z toho 11 ko)

“Bohužel zápas nemohl pokračovat kvůli Manuelovy zranění. Je to však odvážný chlapec s velkým srdcem. jsem trochu zklamaný. Chtěl jsem vyhrát řádným knokautem a nikoli technickým. Já i Charro jsme byli připraveni dále pokračovat v zápase, ale lékař a rozhodčí prohlásili, že je konec.Oni jsou za to zodpovědní a my s tím už nemůžeme nic udělat, “ řekl Kličko.

” V prvních dvou kolech se Charro zaměřil především na obranu a bylo to pro mě trochu těžší. Mám radši, když se soupeř snaží bojovat. Ve třetím a čtvrtém kole začal trochu útočit, čímž otevřel i pro mě prostor na přesnější zásahy. Charro je skutečný bojovník. Byl připraven vzdorovat až do konce.Myslím si, že tato prohra ho nezastaví av budoucnu dostane šanci mít skvělou boxerskou kariéru, “ doplnil Vitalij.

” Chtěl jsem zaútočit v druhé polovině zápasu , takový byl můj plán, “ konstatoval Charro.